Možnosti platby
  • Dobírka
  • Bankovní převod
  • Platba přes PayPal
  • Okamžitá online platba
  • Nákup na splátky
VIP reference

Rotační sekačky na trávu

Chcete si udržovat na zahradě rovný trávník? Pak volte rotační sekačky s horizontálně uloženým nožem. Nabízíme sekačky s elektrickým motorem, s aku motorem i benzínové, a to s pojezdem i bez pojezdu. Všechny mají obvykle několik různých nastavení výšky trávníku. 

Stránka 1 z 3Následující

Rotační sekačka – kvalita a bezpečnost

Název rotační sekačky je odvozen od samotného mechanismu sečení trávy; tráva je odsekávána rotujícím nožem. Ten je skryt pod šasi sekačky, díky čemuž je rotační sekačka bezpečnější než bubnová a nehrozí přímé poranění nožem při sečení. 

Různé typy rotačních sekaček na trávu

Některé modely umožňují vysypání koše bez nutnosti vypínat sekačku. Sekačku na trávu vybírejte podle typu a velikosti vašeho pozemku a podle toho, kolik jste ochotni investovat. Nejlevněji pořídíte elektrické sekačky, které jsou však vhodné pro menší pozemky, protože při sečení trávy je nutné připojení do elektriky a můžete sekat jen tam, kam dosáhne přívodní kabel.

Benzínové rotační sekačky toto omezení nemají, jsou tedy vhodné zejména pro větší pozemky. Sekačky bez pojezdu jsou levnější, ovšem pro náročnější a kopcovitý terén se doporučuje rotační sekačka s pojezdem. Sekačky s aku motorem pak spojují výhody sekaček eletkrických i benzinových a jejich cena je zpravidla nejvyšší.