Rotační sekačky s elektrickým motorem

Mezi rotačními sekačkami jsou elektrické zpravidla ty nejlevnější a mají řadu výhod. Ovšem nehodí se pro každý pozemek; je třeba dobře zvážit, zda si skutečně poradí i s vaším terénem a rozsahem trávníku. Elektrické sekačky jsou ideální pro pravidelné sekání rovinatých menších trávníků.
 
Stránka 1 z 1

Elektrická rotační sekačka: nízká hlučnost

Elektrická rotační sekačka bývá na rozdíl od benzinové lehčí a mívá tišší chod. Je prakticky bezúdržbová. Ovšem při sečení trávy může někomu zavazet přívodní kabel. Nevýhodou je také nižší výkon. Nezvládne posekání vysoké a přerostlé trávy.
 

Výhody elektrických sekaček

Elektrické sekačky jsou obvykle vhodné pro údržbu menších trávníků do rozsahu 600 – 1000 m2. Je také vhodné zvážit šířku záběru sečení podle členitosti konkrétního terénu. Širší sekačky jsou vhodné na prostorný terén bez keřů a dalších překážek, naopak pokud máme na pozemku různé výklenky, kořeny stromů apod., je lepší volit užší záběr sekačky, abychom se s ní dostali, kam potřebujeme.

Lehčí sekačky mívají nižší výkon, ale snazší manipulaci. Pro někoho je možná podstatná i velikost koše – větší koš se nemusí tak často vysypávat, ovšem projeví se to na hmotnosti elektrické rotační sekačky.

Alternativou k elektrické a benzinové sekačce je sekačka s aku motorem, ve které se spojují výhody obou.