Jsme Hobbytec

Jsme přední výrobce hliníkových zimních zahrad, pergol a přístřešků pro auto. Poctivá práce a kvalitní výroba se odráží ve všech našich zahradních stavbách. Jsme schopni vytvořit stavbu zcela na míru požadavkům našich klientů. Spoléháme na rodinné hodnoty, dlouholeté zkušenosti a profesionální tým. K potřebám našich zákazníků vždy přistupujeme s respektem. 

Rádi s našimi klienty budujeme dlouhodobé vztahy, a proto jsme pro naše zákazníky vytvořili širokou škálu produktů pro dům a zahradu, které najdete v našem e-shopu.

Důležité milníkyOd současnosti do minulosti

2022
Co nového vás čeká

Vyslyšíme vaše přání a v lednu 2022 otevřeme showroom Bratislavě, dále v průběhu roku na Moravě, konkrétně se chystáme do Brna a Ostravy. V plánu máme také Plzeň. V rámci zahraničí chceme posílit pozici na rakouském a německém trhu. Našim cílem se stává meta 550 milionů Kč v ročním obratu. Čeká nás výrazné posílení a následná stabilizace personální struktury firmy. Výrobní závod rozšíříme na více než 9 000 m².

Mezi novinkami se můžete těšit na modulární rozměry pergol a zimních zahrad. Rozšíříme vlastní výrobu zimních zahrad se sklem bez rámu. Také připravujeme projekt vlastní lakovny, která ještě zlepší služby výroby zahradních staveb na míru. Součástí našeho vývoje bude implementace nového ERP systému jako nástroje k optimalizaci firemních procesů. Všichni klienti se mohou těšit na větší investice do e-commerce.

2021
Stěhování do nových a větších prostor

V roce 2021 nás čekal zásadní krok. Po mnoha letech jsme opustili výrobní závod v Říčanech u Prahy a přestěhovali se do výrazně větších prostor. Ve Všechromech na nás čekal areál o rozloze více než 6 000 m², kdy výroba disponuje rozlohou 5 000 m² a kanceláře 1 300 m². Součástí stěhování byly i zásadní investice do technického zázemí. Do rodiny jsme přivítali novou balící a výrobní linku Elumatec 628 v hodnotě přes 20 milionů Kč. I tento krok výrazně přispěl ke zvýšení obratu o více než 45 %.

Poprvé jsme překonali hodnotu 400 milionů korun. Na Slovensku jsme se dostali na hranici 3 miliony euro. V zahraničí jsme spustili velkoobchodní prodej v Polsku a Irsku, zároveň jsme zahájili přípravy v Německu a Rakousku. Také jsme posílili systém vedení zásob a začali s přechodem na nové ERP. K tomu jsme zahájili certifikaci výrobků vlastní výroby.

2020
Začínáme s prodejem vlastních realit 

Pod značkou Hobbytec Reality se pouštíme do prodeje vlastních realit. Soustředíme se na prodej či pronájem rezidenčních bytů, rodinných a mobilních domů. Nabídku i služby naleznete na hobbytec-reality.cz
 

Spouštíme nové webové stránky

Dokončili jsme rozsáhlý redesign našich webových stránek. Nové prostředí jsme rozdělili na dvě části. Zakázková výroba zahrnuje zimní zahrady, pergoly, přístřešky pro auto a mobilní domy. E-shop naopak nabídne kompletní nabídku vybavení pro dům a zahradu.
V Tehovci rozšiřujeme výrobní prostory o nové CNC a další stroje s cílem zvýšit produkci. Současně posilujeme pracovní kapacity. Skladové hospodářství jsme navyšujeme o desítky tun hliníku a dalšího materiálu, aby nemohlo dojít k výpadku výroby. Výrazně expandujeme na zahraniční trhy. Na Slovensku a v Polsku se pouštíme do velkoobchodního prodeje.

2019
Posilujeme výrobní kapacitu

Velký úspěch našich zahradních hliníkových staveb si vyžádal posílení produkčních kapacit. Náš výrobní závod získává plochu více než 5000 m² a zároveň značně rozšiřujeme vlastní tým. Spustili jsme nové CRM pro vedení zásob a řízení objednávek. Registrujeme ochrannou známku HOBBYTEC.

2018
Spouštíme vlastní výrobu z hliníku

Zvýšili jsme obrat napříč celým segmentem o více než 30 %. S dalším rozvojem společnosti výrazně rozšiřujeme počet zaměstnanců a obchodních zástupců. A především spouštíme vlastní výrobu hliníkových zimních zahrad, pergol a přístřešku pro auto pod privátní značkou Hobbytec Aluminum.

2017
Pouštíme se do mobilních domů

Velký milník přichází se spuštěním výstavby vlastních dřevostaveb a mobilních domů pod značkou Hobbytec Home, Hobbytec Mobile a Hobbytec Wood. Poprvé překračujeme roční obrat ve výši 100 mil. Kč. 

2016
Nová společnost Hobbytec CZ s.r.o.

Vzniká nová společnost s názvem Hobbytec CZ s.r.o. Po otevření nového zázemí pro naše zaměstnance jsme se pustili do výrazného posílení skladových prostor. Současnou kapacitu jsme navýšili na 3 000 m². Vše s cílem uspokojit rostoucí poptávku po našich produktech z českého a slovenského e-shopu. 

2015
Spouštíme e-shop s novým maskotem

V rušném roce jsme zaznamenali výrazný nárůst obratu. Rozšířili jsme nabídku produktů na více než 10 000 položek, posílili obchodní tým a dokončili výstavbu nového sídla společnosti. Nový e-shop v několika jazykových mutacích si vyžádal větší výdaje do marketingu. Vytvořili jsme nového maskota a provedli redesign našich projektů.

2014
Spolupracujeme s největšími řetězci

Podařilo se nám navázat spolupráci s největšími retailovými řetězci v České republice. Již pod privátní značkou jsme zde začali prodávat naše vybrané produkty.

2013
Otevíráme první ukázkové centrum

V Tehovci u Říčan se otevírá naše první ukázkové centrum. Noví zákazníci si zde mohli prohlédnout nabídku zimních zahrad, pergol a přístřešků pro auto. Zároveň posouváme aktivity na slovenský trh, a to prostřednictvím nové společnosti Hobbytec SK, s.r.o.

2012
Velký začátek

Pro nás zlomový rok, kdy jsme zahájili obchodní činnost. Získali jsme výhradní nebo obchodní zastoupení světových producentů vybavení pro dům a zahradu. Úspěšně se nám podařilo proniknout na český trh zahradních staveb.

Aktuálně zrealizované zakázky

4025

Jak rostemeNaše obraty

mil.Kč

600

500

400

300

200

100

Náš cíl

Poskytnout vám plnou škálu všech dostupných kvalitních variant řešení napříč celým segmentem pro dům a zahradu. V současné době má společnost několik činností s celkovým obratem více než 500 milionů Kč.

 • Vlastní výroba výrobků z hliníku
 • Prodej a montáž zakázkových výrobků se segmentu pro dům a zahradu
 • Provoz eshopu
 • Stavební činnosti
 • Reality

Dodáváme jak zakázkové produkty na míru zejména montované domy, dřevostavby, přístřešky, zimní zahrady, garáže, pergoly, a další), tak i "krabicové" hotové produkty světových výrobců. Zakázkové produkty dodáváme včetně montáže na klíč po celé České i Slovenské republice, Německa a Rakouska. V rámci ČR zajišťujeme přípravné nebo i dokončovací stavební práce. Dodávky mimo uvedené země jsme schopni zajistit po předchozí dohodě.

Zároveň jako jedni z mála umožňujeme si prohlédnout nejprodávanější vybrané výrobky na vlastní oči a porovnat je v našich předváděcích a prodejních centrech. Provozujeme i největší ukázková centra v ČR - nacházející se nedaleko Prahy a Brna. Velkou část produktů si můžete pohodlně zakoupit i prostřednictvím e-shopu

Slovo majitele

Naše úsilí spočívá v zajištění komplexnosti a kvality služeb, které poskytujeme. V nabídce máme produkty vlastní výroby pod ochrannou značkou Hobbytec® a také produkty světových i tuzemských výrobců napříč celým segmentem od těch nejlevnějších výrobků, v cenové relaci několika tisíc korun, až po prémiové výrobky světových výrobců v řádu statisíců. Vybrané výrobky dodáváme v rámci celé ČR a SR včetně montážních úkonů na klíč.

Neustále se snažíme zvyšovat kvalitu námi nastavených služeb na základě Vašich požadavků a přání. Průběžně rozšiřujeme nabídku produktů a proaktivní přizpůsobujeme naše služby Vašim požadavkům. Prosazovat se mezi konkurenty, od kterých se lišíme spojením sil odborníků, reálnou a funkční vizí i celkovou kvalitou nastavených služeb. Díky našemu spojení s nejlepšími partnery se stáváme leadery v tom co děláme. To je koncept naší společnosti.

Miroslav Zelený - jednatel společností skupiny Hobbytec

Skupina Hobbytec

S současně době se naše skupina Hobbytec skládá z těchto společností:

 • Hobbytec CZ s.r.o. - eshop
 • Hobbytec Aluminium s.r.o. - vlastní výroba
 • Hobbytec Reality s.r.o. - realitní činnost
 • Hobbytec Partners s.r.o. - velkoobchodní činnost
 • Hobbytec Group s.r.o. - zakázkové produkty
 • Hobbytec Home s.r.o. - stavební činnosti
 • Hobbytec Trade s.r.o. - export do EU
 • Hobbytec SK s.r.o. - Slovensko