Možnosti platby
  • Dobírka
  • Bankovní převod
  • Platba přes PayPal
  • Okamžitá online platba
  • Nákup na splátky
VIP reference

Stavba bazénů

Máte-li v zahradě dostatek místa, můžete si splnit svůj sen a pořídit si na zahradě bazén. Stavba bazénu svépomocí je náročná a zahrnuje mnoho úkonů, včetně přípravy podkladu pro bazén a základové desky. Pokud si nejste jisti, že to zvládnete, je možné si objednat bazén na klíč. 
 
Stavba bazénu - je potřeba stavební povolení? 
 
To, zda potřebujete stavební povolení, záleží na velikosti bazénu. Pokud máte zastavěnou plochu do 40 m2, pak vám postačí územní souhlas. U většího bazénu musíte mít stavební povolení stejně, jako u rodinného domu či jiné větší stavby. Stavební povolení není nutné pro nadzemní bazény, které jednoduše kdykoliv složíte a uskladníte. 
 

Stavba bazénů v 11 krocích

1) Příprava podkladu
2) Výkop zeminy
3) Zhotovení betonové desky
4) Zalití betonem
5) Stavba stěn bazénu
6) Omítnutí stěn
7) Položení folie
8) Instalace techniky a bazénu
9) Zasypání okolí bazénu zeminou
10) Naplnění vodou
11)  Úprava terénu (poklad dlaždic)
 
Stavba bazénů vyžaduje přesnost a preciznost, bazénová vana se nesmí nijak prohýbat, deformovat. Špatně položený bazén můžete velmi snadno zničit. Je proto lepší obrátit se na odborníky, se kterými sepíšete smlouvu o dílo, ve které je definován rozsah prací, termín dodání i výsledná cena. Za pár dní můžete mít bazén k dispozici. 
 
Vyberte si bazén od firmy, která provede realizaci bazénu, pomůže vám s výběrem materiálu i velikosti bazénu. Vhodné parametry vám ušetří řadu starostí. Bazén je třeba umístit na slunné místo, ideálně blízko vchodu od domu. Zapustit do země můžete bazény z kovu, nerezu, laminátu, s keramickým povrchem, ale i betonové bazény. Tvar si vyberte podle počtu členů rodiny a aktivit v bazénu - menší bazény pro děti a na osvěžení, větší bazény pro plavce. 

 
Stránka 1 z 1