Bazény s pevnou stěnou

 
Pořídit si bazén není dnes nemožné. Vzhledem k široké nabídce tvarů, typů a materiálů ani jednoduché. Mezi oblíbené patří bazény s pevnou stěnou, které lze použít jako "testovací bazén", kdy si rodina vyzkouší, zda ji vyhovuje mít bazén na zahradě či nikoliv. 
 
Bazény s pevnou stěnou nejsou nijak finančně nákladné a také nejsou náročné na instalaci a následnou obsluhu. Chcete-li mít čistou vodu, je vhodné pořídit si bazénovou filtraci a příslušnou bazénovou chemii, která udrží vodu bez nečistot a bakterií. 
 
Bazén s pevnou stěnou není příliš hluboký, proto si v něm nezaplavete, využijete ho pro osvěžení v horkých letních dnech. Existují i varianty pro nejmenší děti, které jim slouží jako brouzdaliště. Vybrat si můžete různé tvary. 
 
Pro umístění bazénu s pevnou stěnou je potřeba mít vyrovnaný podklad. Lze jej umístit na geotextilii nebo jen na dlaždice. Podklad nesmí být z kamínků či štěrku, aby nedošlo k protržení bazénu. S vhodným zazimováním můžete mít nadzemní bazén venku po celý rok. Je potřeba jej správně zazimovat - vyčistit příslušenství, odpojit filtraci, zajistit jej před mrazem. 
 

 
Podle velikosti prostoru pro bazén na zahradě můžete vybrat i vhodnou velikost bazénu. Správnou hloubku bazénu s pevnou stěnou volte s ohledem na děti. Koneckonců právě děti jsou nejčastějšími návštěvníky bazénu. 
Bazény s pevnou stěnou jsou vyrobeny z tvrzeného PVC, mají pevné vinylové dno, montáž je velice jednoduchá. Nafouknete horní lem a začnete napouštět vodu, díky tomu se bazén sám postaví a vytvaruje. Díky měkkému povrchu nehrozí zranění vašich blízkých. 
 
Bazén můžete po zimě vypustit, vysušit a uskladnit. Se správnou péčí vám vydrží několik let.