Bazény s konstrukcí

Plánujete si letos pořídit na zahradu bazén, ale ještě netušíte jaký? Pokud chcete stihnout letošní koupací sezonu, je nejvyšší čas si nějaký pořídit. 
 
Nabídka na trhu je velmi pestrá a před nákupem by měl tedy každý zvážit, k čemu bude bazén používat, kdo ho bude nejčastěji používat, jak velký bazén chce a kolik chce do něj investovat. Bazény s konstrukcí si pořizujeme na několik let. Zvažte tedy prostorové i designové možnosti, funkčnost bazénu a četnost jeho využívání. 
 

Jednoduché nadzemní bazény

V těchto bazénech si vyzkoušíte, jaké to je mít bazén u domu. Stejně jako pro bazény s konstrukcí, i zde platí požadavek na zcela rovný podklad bez nečistot. Bazén stačí jen vybalit, nafouknout vrchní část a napouštěním vody se stěny bazénu postaví a vytvarují. Tyto bazény s pevnou stěnou mají malou hloubku a jsou vhodné pro rodiny s dětmi. 
 

Nadzemní bazény s pevnou konstrukcí

Tyto bazény s konstrukcí mají kruhový tvar, pevnou montovanou konstrukci a vnitřní folii. Staví se rovněž na zcela rovný podklad. Pro bazén je potřeba připravit kruhový podklad. Stačí odkopat drny, srovnat terén a kruh vysypat jemným nezrnitým pískem na který položíte geotextilii. Teprve na to postavíte bazén. 
 
Chcete-li si pořídit bazény s pevnou konstrukcí, pak se vyhněte nákupu v supermarketu a raději zvolte nákup u specializovaného prodejce. Vyškolení profesionálové vám poradí s výběrem bazénu a nabídnou také profesionální montáž. Pracovníci vám rovněž namontují veškerou techniku jako je písková filtrace, vysavač nečistot, solární ohřev, tepelné čerpadlo a další. 
 
Tyto bazény patří mezi nejlevnější typy a nemají příliš dlouhou životnost. I tak vám mohou vydržet několik sezon, pokud s nimi zacházíte zodpovědně.