informacecopy
Potřebujete poradit?
FB TW

Jak vybrat gril na zahradu?

Během jara se v naší ulici, zejména o víkendech, začala linout vůně z grilů nedočkavců, co se vrhnou na grilování hned, jak je to možné. Též se mi zastesklo po této činnosti, kterou v létě provozujeme docela často, tudíž jsem se zaradoval, že na sobotu hlásí pěkné počasí.

Také přátelům se zamlouvala, takže slovo dalo slovo, manželka nakoupila potřebné suroviny, naložila maso a na mně bylo připravit gril po jeho zimním odpočinku. Pořídili jsme si ho před třemi lety, slouží stále dobře a věřím, že i nadále bude. Kvalita se zkrátka vyplatí.

Různé druhy grilů - jak se zorientovat

Nedám na náš gril na uhlí dopustit. Když jsem jej vybíral, měl jsem už jasno, že chci gril na uhlí. Elektrický gril jsem nechtěl, ten se hodí hlavně pro lidi, kteří grilují i v uzavřených prostorách nebo v zimním období. Na to já zase moc nejsem, grilování beru jako čistě sezónní záležitost a nemám potřebu klepat se zimou na dvorku, než se maso ogriluje. Taky si říkám, že by mi to pak nebylo zase tolik vzácné, kdybych si nedal tu zimní přestávku.

Co je třeba zvážit při výběru grilu

  • Pro kolik osob se bude grilovat
  • Jak často bude gril využíván
  • Kde se bude grilovat (na zahradě, na terase, pod pergolou...)
  • Jak bude gril uskladněn
  • Maximální výše investice

Finský gril, plynový gril či gril s udírnou? 

Další vymoženosti, jako finský gril - na to jsem neměl peníze. Ale kdybych je měl… Vypadají opravdu luxusně a dokonce se na nich dá vařit i v hrnci. Plyn nemám rád od podstaty, tudíž ani plynový gril nepřipadal v úvahu. Ale zase pro ty, komu se nechce čekat, než se gril roztopí, je to ideální možnost. Stačí zmáčknout tlačítko a příprava masa může hned začít. (Samozřejmě také grilování zeleniny, ale to víte, maso je maso.)

Ještě jsem zvažoval gril s udírnou. Ale naznal jsem, že to už je zase víc starostí, jak s přípravou, tak třeba i s čištěním, tudíž jsem po delším váhání a vnitřním souboji mlsného jazyka a své lenosti zůstal u grilu na uhlí. Ale gril s udírnou bych doporučil například těm, kdo pořádají časté a početné párty. Když se sejde více lidí, ocení jistě možnost si vybrat, na co mají právě chuť.

Kuře na grilu

To jsem ale odbočil. Chtěl jsem psát o našem prvním skoro letním grilování. Rozhodli jsme se pro kuře. Kamarád se tvářil zprvu velmi nedůvěřivě. „To tam necháš celé kuře?“ divil se. Jasně, že jo. Už to máme prověřené.

  

Díky poklici, kterou je gril opatřen, se celé kuře opravdu krásně upeče a není vysušené. Aby byla i nějaká ta šťáva, dali jsme maso do alobalové misky. Jinak krkovičku, kterou taky máme moc rádi, děláme jen na samotném roštu. (Plátky krkovičky jsme rovnou ogrilovali taky – k nedělnímu obědu přišly vhod. Pravda, na ty už jsme pak s plným žaludkem nedávali tolik pozor a podařilo se nám je trochu připálit...)Kuře stačilo v průběhu asi hodiny a půl párkrát polít nebo potřít olejem smíchaným s kořením. Šťavnaté masíčko chutnalo opravdu všem: dospělým, dětem i kočkám. 


Chci zpracovat nabídku

Zpět na výpis článků

Možnosti platby

  • Dobírka
  • Bankovní převod
  • Platba přes PayPal
  • Okamžitá online platba
  • Nákup na splátky

VIP reference

Václav Postránecký
Pavel Šporcl
Dalibor Janda
Vítězslav Jandák
Petr Lessy
Michal Nesvatba
Skanska
Skupina ČEZ
Bauhaus
Globus

Našim cílem je poskytnout Vám plnou škálu všech dostupných kvalitních variant řešení napříč celým segmentem pro dům a zahradu s ročím obratem více než 500 mil. Kč. Zároveň jako jední z mála umožňujeme prohlédnout si nejprodávanější vybrané výrobky na vlastní oči a porovnat je v největším showroomu - nacházejícím se jen 2km od Říčan u Prahy. Veškeré produkty můžete pohodlně zakoupit prostřednictvím tohoto e-shopu www.hobbytec.cz 

Vybrané produkty dodáváme včetně montáže na klíč. Veškeré montážní úkony zajišťují výhradně naši zaměstnanci a to nejen v rámci celé ČR, ale také po celém území Slovenska. Více na www.hobbytec.sk Vybírejte z produktů světových výrobců z Japonska, USA, Izraele, Kanady, Německa, Slovenska, Turecka a Polska. A výběrové privátní značky One Trade®.
100% pokrytí<br />ČR a SR
100% pokrytí
ČR a SR
Regionální<br />zastoupení
Regionální
zastoupení
5x ocenění spolehlivá<br />firma roku
5x ocenění spolehlivá
firma roku

Aktuality

Zimní zahrady se sklem sleva až 21%

13.4.2017

Zimní zahrada se sklem bez rámu série Openspace se skládá z hliníkové konstrukce a obvodových stěn z bezpečnostního skla bez rámu.

Zahradní dřevěné altány předsezónní slevy až 27%

12.4.2017

Právě teď můžete využít předsezonní slevy až 27% na zahradní dřevěné altány.

Zobrazit všechny aktuality

MenuX

InformaceX