MagazínTipy, rady a inspirace pro zimní zahrady

Zimní zahrada představuje trend dnešní doby. Elegantní a funkční stavba vyniká svojí mobilitou a možností přizpůsobit vzhled i rozměry potřebám domu a vašim požadavkům. Inspirujte se v našem magazínu.

Magazín
Co je bioklimatická zimní zahrada? Jaké zastřešení vybrat? Co znamená eloxovaný hliník? Při výběru zimní zahrady je třeba zvážit řadu parametrů. A pokud se v nich trochu ztrácíte, připravili jsme pro vás výklad několika základních pojmů.
Magazín
Jednoduše. Zádveří je vstup do domu. Může se nacházet za hlavními dveřmi i před nimi. Jedná se o přechod mezi interiérem a exteriérem. Má praktickou i estetickou funkci. Jedná se o část domácnosti, kterou návštěva uvidí jako první. A proto není radno ji podcenit.
Magazín
Zahradní stavbu si pořizujeme s cílem v ní trávit většinu volných chvil. Za příjemného počasí sem přesouváme většinu aktivit a k nim je důležité mít dostatek světla, ať se jedná o to přírodní či umělé. Jak ho získat? Řešení je mnoho. Pergola i zimní zahrada jsou v tomto směru velmi variabilní.
Magazín
Věděli jste, že zimní zahrada prospívá vašemu zdraví? Kromě všech funkčních vlastností má také blahodárné účinky na tělo, mysl a náladu. A v čem se její kouzlo skrývá?
Magazín
Co je tepelný most? Jedná se o takové místo ve stavbě či konstrukci, kudy uniká více tepla než v ostatních částech. Tento snadný průnik má za následek zvýšení energetické náročnosti budovy. Zároveň může způsobit vyšší vlhkost, vznik plísní a tedy porušit statiku celé stavby.