MagazínVýhody solární sprchy na zahradě

V parném létě vždy přivítáme osvěžení. Máme-li zahradu a nemáme zahradní bazén, nevadí. I v tomto případě, se najde řešení. A to představuje zahradní sprcha. Avšak ne ledajaká, ale přímo sprcha se solárním ohřevem.20.6.2017
 
V parném létě vždy přivítáme osvěžení. Máme-li zahradu a nemáme zahradní bazén, nevadí. I v tomto případě, se najde řešení. A to představuje zahradní sprcha. Avšak ne ledajaká, ale přímo sprcha se solárním ohřevem.
 

Proč solární sprchu
 

Osvěžení ze solární sprchy, je vždy lepší, než  ošplouchnutí zahradní hadicí. Pokud pracujeme na zahradě, nebo si jen tak hovíme v zahradní houpačce. Brzy máme potřebu se osvěžit a solární sprcha je to pravé. Sprcha je vybavená zásobníkem vody a pracuje na principu akumulační nádrže, která dokáže ohřát vodu až na 60˚C. Tímto solární sprcha zajistí dostatek teplé vody pro komfortní osprchování i vícečlenné rodiny.
 

Bazén nebo sprcha
 

Ideální je obojí. Avšak pokud nemáme bazén, představuje sprcha příjemnou možnost pro omytí a osvěžení, kdykoliv během dne. Solární sprchy jsou však naprosto ideální pro použití k zahradním bazénům před koupáním. Je dobré, že solární sprchy pamatují také na regulaci teploty a jestliže se chceme osvěžit chladnou vodou i to je se solární sprchou možné.
 

Ekologie a ekonomika
 

Využívání solární sprchy je vysoce ekologické. K ohřevu vody je využíváno jen sluneční záření a to nic nestojí. A pokud máme zahradní bazén, bude sprcha představovat i ekonomický přínos. Jestliže se před vstupem do bazénu vždy osprchujeme, zajistíme si zcela čistou bazénovou vodu. Čistá voda v bazénu bez nečistot a baktérií, představuje úsporu na bazénové chemii. Stejně tak i po koupání v zahradním bazénu se jistě každý rád osprchuje, aby smyl z těla bazénovou chemii.
 

Jakou solární sprchu pořídit
 

Jestliže zvažujete, jako solární sprchu na zahradu pořídit, je lepší vybrat sprchu stabilní. Tedy takovou, které zřídíte pevné místo. Je sice možné pořídit si také závěsnou sprchu a ta Vám jistě nepřinese takový komfort, jako sprcha pevná. Pevné sprchy mívají navíc nejen hlavovou sprchu, ale také možnost opláchnutí nohou.