informacecopy
Potřebujete poradit?
FB TW

Inspirace, jak levně postavit zimní zahradu

Zimní zahrada, zastřešená terasa, veranda. Kdo má zálibu v pěstování různých rostlin či kaktusů, jistě ocení místnost, v níž se bude jeho rostlinkám dařit. V bytě často ani není tolik prostoru k umístění mnoha květináčů, proto lze tento kus přírody situovat do zimní zahrady a vytvořit v ní příjemné prostředí k mnoha dalším činnostem, jako je relaxace u kávy nebo knihy, posezení s přáteli, přesazování květin, hra dětí při deštivém počasí – budou skoro venku, avšak pod střechou a v závětří.

Zimní zahrada Hobbytec  Zimní zahrada Hobbytec u domu

Různé funkce zimních zahrad

Zimní zahrada plní více funkcí. Slouží k přezimování rostlin, které v létě mohou být venku. Tato prosklená místnost přičleněná k domu má také za úkol zprostředkovat kontakt člověka s přírodou. Může sloužit k příjemnému posezení u kávy, lze ji vybavit zahraním nábytkem. V neposlední řadě kromě flóry různého druhu mohou v zimní zahradě přebývat i některá domácí zvířata, která tam mohou mít svůj pelíšek.


Zimní zahrada nebo pergola

Nemáte u domu dostatek prostoru, abyste postavili pergolu i zimní zahradu? A co takhle využít zimní zahradu jako pergolu? Stačí pořídit si zimní zahradu dostatečných rozměrů, aby do ní vešel třeba jídelní set zahradního nábytku, a vybrat vhodný typ zastínění. Je také dobré zvolit posuvné stěny, aby bylo možno zimní zahradu co nejvíce otevřít.

Zimní zahrada rozšiřuje obytný prostor domu. Působí esteticky i zvenčí. Jelikož jsou její stěny prosklené, je vidět na zeleň dovnitř, což působí velmi dobře i na každého kolemjdoucího.
Zimní zahrada - pergola Hobbytec


Jak vybrat zimní zahradu

Existují dva základní typy zimních zahrad – sezónní a celoroční. Na základě tohoto určení je třeba vybírat typ zimní zahrady a její vybavení. Ideální je prosklenou místnost situovat na jihozápad. Ale lze ji postavit i na ostatní světové strany, jen je vždy třeba k tomu přihlédnout při volbě zasklení, zastínění a větrání.

Severně situované zimní zahrady jsou studenější a stinnější, je vhodné použití termoizolačního skla. Na jižní straně bude třeba zaměřit se více na možnost odvětrávání, ideálně ve střešní části, jelikož teplý vzduch stoupá nahoru. Východně orientované zimní zahrady budou prosvětlené a prohřáté dopoledne, na západ směrované budou mít dostatek světla a tepla v odpoledních hodinách; můžete tedy přihlédnout k tomu, v které denní době budete v zimní zahradě trávit nejvíce času.

Pokud má zimní zahrada skutečně plnit všechny funkce, je vhodné ji zařídit jako celoroční, tedy s vytápěním. Sezónní zimní zahrada bez vytápění se stává spíše jakousi prosklenou verandou, jelikož v zimě se vnitřní teplota blíží nulovým hodnotám.

Zimní zahrada jako altán Hobbytec Posezení v zimní zahradě Hobbytec Větrání zimní zahrady Hobbytec

Na zakázku nebo sestavení svépomocí?

Dále se zimní zahrady dělí na stavebnicové a zakázkové. Stavebnicové zimní zahrady jsou levnější, zastřešení na zakázku však může ideálním způsobem vyřešit konkrétní situaci s přihlédnutím k jednotlivým podmínkám, ať už jde o nerovnosti terénu, možnost výběru zastřešení, napojení osvětlení a vytápění atd. Máte-li omezený finanční rozpočet, vybírejte mezi levnými zimními zahradami


Chci zpracovat nabídku

Zpět na výpis článků

Možnosti platby

  • Dobírka
  • Bankovní převod
  • Platba přes PayPal
  • Okamžitá online platba
  • Nákup na splátky

VIP reference

Václav Postránecký
Pavel Šporcl
Dalibor Janda
Vítězslav Jandák
Petr Lessy
Michal Nesvatba
Skanska
Skupina ČEZ
Bauhaus
Globus

Našim cílem je poskytnout Vám plnou škálu všech dostupných kvalitních variant řešení napříč celým segmentem pro dům a zahradu s ročím obratem více než 500 mil. Kč. Zároveň jako jední z mála umožňujeme prohlédnout si nejprodávanější vybrané výrobky na vlastní oči a porovnat je v největším showroomu - nacházejícím se jen 2km od Říčan u Prahy. Veškeré produkty můžete pohodlně zakoupit prostřednictvím tohoto e-shopu www.hobbytec.cz 

Vybrané produkty dodáváme včetně montáže na klíč. Veškeré montážní úkony zajišťují výhradně naši zaměstnanci a to nejen v rámci celé ČR, ale také po celém území Slovenska. Více na www.hobbytec.sk Vybírejte z produktů světových výrobců z Japonska, USA, Izraele, Kanady, Německa, Slovenska, Turecka a Polska. A výběrové privátní značky One Trade®.
100% pokrytí<br />ČR a SR
100% pokrytí
ČR a SR
Regionální<br />zastoupení
Regionální
zastoupení
5x ocenění spolehlivá<br />firma roku
5x ocenění spolehlivá
firma roku

Aktuality

Zimní zahrady se sklem sleva až 21%

13.4.2017

Zimní zahrada se sklem bez rámu série Openspace se skládá z hliníkové konstrukce a obvodových stěn z bezpečnostního skla bez rámu.

Zahradní dřevěné altány předsezónní slevy až 27%

12.4.2017

Právě teď můžete využít předsezonní slevy až 27% na zahradní dřevěné altány.

Zobrazit všechny aktuality

MenuX

InformaceX