informacecopy
Potřebujete poradit?
FB TW

Větrání garáže

Při stavbě garáže je třeba dodržet několik stavebních postupů, které zahrnují také větrání garáže. Kdy je potřeba, jak ho zrealizovat a proč je nezbytné? Podívejte se.

Stavba garáže obvykle není nic složitého, a to ať už se jedná o jednotku spojenou s domem, nebo samostatně stojící objekt. Kromě potřebných povolení je třeba seznámit se také s předpisy, mezi které se řadí i nutnost větrání garáže. Co je třeba realizovat, aby byla garáž bez problémů zkolaudována?


Větrání garáže, která je klasická, nevytápěná

Klasické zděné a betonové garáže jsou dnes nejčastějším řešením. S tím souvisí také nejmírnější předpisy, které se vážou právě k větrání garáže. I nevytápěná garáž však musí být podle zákonných norem větrána. Velikost odvětrávacích otvorů se odvíjí od počtu parkovacích míst. Za každé vozidlo je třeba dodržet povinnost větracího otvoru o velikosti 0,0225 metrů čtverečných. V praxi to znamená použití jedné větrací mřížky o velikosti zhruba 15 x 15 centimetrů.

Vytápěná garáž

Zde jsou povinnosti velmi podobné a tak platí, že lze takovou garáž odvětrávat stejným způsobem. Stejně tak je dovoleno odvětrávat vytápěnou garáž i pomocí klasické vzduchotechniky, určené zároveň k samotnému vytápění prostoru. U náročnějších realizací se již neobejdeme bez projektu a pomoci odborníka, který díky podrobné znalostí předpisů dokáže potřebné nároky konkrétní garáže stanovit nejlépe.

Kde musí být odvětrávací otvory umístěny?

V tomto směru jsou doporučení různá a jsou postavena hlavně na zkušenostech. Ideálním místem pro větrání garáže je umístění odvětrávacích otvorů buď pod stropem, stejně jako je možné umístit je do zdi, těsně nad podlahu. Vhodným místem je také stěna naproti garážovým vratům. Tím se zajistí ideální proudění vzduchu z jednoho konce garáže, na druhý konec.


Chci zpracovat nabídku

Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Váš formulář byl v pořádku odeslán.
Zpět na výpis článků

Možnosti platby

  • Dobírka
  • Bankovní převod
  • Platba přes PayPal
  • Okamžitá online platba
  • Nákup na splátky

VIP reference

Václav Postránecký
Pavel Šporcl
Dalibor Janda
Vítězslav Jandák
Petr Lessy
Michal Nesvatba
Skanska
Skupina ČEZ
Bauhaus
Globus
Položky označené (*) je nutné vyplnit.

Našim cílem je poskytnout Vám plnou škálu všech dostupných kvalitních variant řešení napříč celým segmentem pro dům a zahradu s ročím obratem více než 500 mil. Kč. Zároveň jako jední z mála umožňujeme prohlédnout si nejprodávanější vybrané výrobky na vlastní oči a porovnat je v největším showroomu - nacházejícím se jen 2km od Říčan u Prahy. Veškeré produkty můžete pohodlně zakoupit prostřednictvím tohoto e-shopu www.hobbytec.cz 

Vybrané produkty dodáváme včetně montáže na klíč. Veškeré montážní úkony zajišťují výhradně naši zaměstnanci a to nejen v rámci celé ČR, ale také po celém území Slovenska. Více na www.hobbytec.sk Vybírejte z produktů světových výrobců z Japonska, USA, Izraele, Kanady, Německa, Slovenska, Turecka a Polska. A výběrové privátní značky One Trade®.
100% pokrytí<br />ČR a SR
100% pokrytí
ČR a SR
Regionální<br />zastoupení
Regionální
zastoupení
5x ocenění spolehlivá<br />firma roku
5x ocenění spolehlivá
firma roku

MenuX

InformaceX