Doprava
zdarma
na všechny
produkty
nad 2000 Kč

Zůstává už jen
informacecopy
Potřebujete poradit?
FB TW

Ukotvení pergoly

Stavba pergoly dnes nemusí být nijak složitá. Důležitým krokem, který má vliv na její stabilitu, je ukotvení pergoly. Jaké jsou možnosti, kterými se můžeme vydat?

 
 

Ukotvení pergoly do fasády


Pokud stavíte pergolu v těsné blízkosti rodinného domu, lze se vydat cestou, která je spojena s jejím ukotvením přímo do fasády. Princip takového ukotvení pergoly je v tomto případě poměrně jednoduchý. Do zdiva jako takového přijdou speciální vruty, které mohou bez problémů procházet i izolační vrstvou celého domu. K nim je následně přichycena samotná pergola, což zajišťuje vysokou stabilitu, stejně jako jistotu odolnosti. Možná je samozřejmě vzájemná kombinace i s řešením, které se představíme nyní. Jedná se o cestu, která je spojena s tím, jak ukotvit pergolu, pokud ji chceme umístit pevně k její podložce, tedy k zemi.


Jak ukotvit pergolu, která je volně stojící?

Pokud nelze pergolu ukotvit k domu, nebo to z nějakého důvodu nechceme realizovat, je možné ji ukotvit také do země. Zde se neobejdeme bez dostatečně pevného podkladu. Doporučovány jsou betonové základy, které by měly mít rozměry alespoň 40 x 40 centimetrů a měly by být minimálně metr hluboké. Samozřejmě v závislosti na velikosti pergoly. Následná postup, jak ukotvit pergolu, je už jednoduchý, jelikož i zde nám poslouží vruty, které do betonu umístíme.


Využít lze i další typy vrutů

Alternativou této možnosti jsou takzvané zemní vruty, kde není nutné využívat betonové základy. Nevýhodou je především menší stabilita a tak se hodí skutečně spíše u nejmenších pergol, které jsou postaveny na pevné zemi, která vrut zaručeně udrží. U velkých pergol není tato klasická možnost příliš doporučována. Jedinou alternativou jsou skutečně hluboké zemní vrtlys, které se používají například i u dřevostaveb. Takové ukotvení pergoly již dostačovat samozřejmě může.


Chci zpracovat nabídku

Zpět na výpis článků

Možnosti platby

  • Dobírka
  • Bankovní převod
  • Platba přes PayPal
  • Okamžitá online platba
  • Nákup na splátky

VIP reference

Václav Postránecký
Pavel Šporcl
Dalibor Janda
Vítězslav Jandák
Petr Lessy
Michal Nesvatba
Skanska
Skupina ČEZ
Bauhaus
Globus

Našim cílem je poskytnout Vám plnou škálu všech dostupných kvalitních variant řešení napříč celým segmentem pro dům a zahradu s ročím obratem více než 500 mil. Kč. Zároveň jako jední z mála umožňujeme prohlédnout si nejprodávanější vybrané výrobky na vlastní oči a porovnat je v největším showroomu - nacházejícím se jen 2km od Říčan u Prahy. Veškeré produkty můžete pohodlně zakoupit prostřednictvím tohoto e-shopu www.hobbytec.cz 

Vybrané produkty dodáváme včetně montáže na klíč. Veškeré montážní úkony zajišťují výhradně naši zaměstnanci a to nejen v rámci celé ČR, ale také po celém území Slovenska. Více na www.hobbytec.sk Vybírejte z produktů světových výrobců z Japonska, USA, Izraele, Kanady, Německa, Slovenska, Turecka a Polska. A výběrové privátní značky One Trade®.
100% pokrytí<br />ČR a SR
100% pokrytí
ČR a SR
Regionální<br />zastoupení
Regionální
zastoupení
5x ocenění spolehlivá<br />firma roku
5x ocenění spolehlivá
firma roku

Aktuality

Zimní zahrady se sklem sleva až 21%

13.4.2017

Zimní zahrada se sklem bez rámu série Openspace se skládá z hliníkové konstrukce a obvodových stěn z bezpečnostního skla bez rámu.

Zahradní dřevěné altány předsezónní slevy až 27%

12.4.2017

Právě teď můžete využít předsezonní slevy až 27% na zahradní dřevěné altány.

Zobrazit všechny aktuality

MenuX

InformaceX