informacecopy
Potřebujete poradit?
FB TW

Stavební povolení na garáž

Kdy je třeba stavební povolení na garáž, a kdy se mu úspěšně vyhnete? Vše je spojeno především s tím, jaký typ garáže plánujete budovat – zde jsou možnosti.

 

Povinnosti a povolení se vás týkat nemusejí

Nejprve začneme nejjednodušší situací, která se týká toho, že stavební povolení na garáž nebudete potřebovat. V takovém případě mluvíme o takzvaných provizorních řešeních, kdy je garáž řešena spíše jenom jako drobná stavba. Pokud není větší plochy, než 25 metrů čtverečných a připomíná spíše kůlnu či dřevník, nebo konstrukci s plachtou, není třeba nic oznamovat, nebo o cokoliv žádat. Pro jistotu doporučujeme před realizací dotaz na stavebním úřadě.


Menší garáže vyžadují územní souhlas

Pokud se jedná o garáže menšího rozměru, můžeme říci, že ani zde není třeba stavební povolení na garáž. Co však třeba je, to je takzvaný územní souhlas. Ten je jednodušší variantou stavebního povolení. Zde se však již neobejdete bez několika administrativních povinností, které blíže specifikuje §96 odst. 2)a zákona 183/2006 Sb. V daném případě platí, že se k oznámení o záměru k vydání územního souhlasu musí přiložit:

  • Výpis z katastru nemovitostí
  • Zakreslení garáže i ostatních pozemků
  • Podpisy sousedů
  • Grafické přílohy

Důležité je dodat, že tento postup je povinností nejenom u klasických betonových garáží, ale může se týkat také těch plechových, tedy garáží mobilních, které jsou z hlediska zákona také stavbou.Stavební povolení na garáž je třeba u největších variant

Jedná se o stavbu, která již zabírá více, než je 25 metru čtverečných zastavěné plochy. V takovém případě je nutné jak stavební povolení na garáž jako takové, tak i rozhodnutí o umístění stavby, které je označováno jako územní rozhodnutí. Obvykle jsou oba postupy sloučeny a tak obě nezbytná povolení vydá stavební úřad najednou. Samozřejmě až po předložení dokumentace a posouzení.


Chci zpracovat nabídku

Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Váš formulář byl v pořádku odeslán.
Zpět na výpis článků

Možnosti platby

  • Dobírka
  • Bankovní převod
  • Platba přes PayPal
  • Okamžitá online platba
  • Nákup na splátky

VIP reference

Václav Postránecký
Pavel Šporcl
Dalibor Janda
Vítězslav Jandák
Petr Lessy
Michal Nesvatba
Skanska
Skupina ČEZ
Bauhaus
Globus
Položky označené (*) je nutné vyplnit.

Našim cílem je poskytnout Vám plnou škálu všech dostupných kvalitních variant řešení napříč celým segmentem pro dům a zahradu s ročím obratem více než 500 mil. Kč. Zároveň jako jední z mála umožňujeme prohlédnout si nejprodávanější vybrané výrobky na vlastní oči a porovnat je v největším showroomu - nacházejícím se jen 2km od Říčan u Prahy. Veškeré produkty můžete pohodlně zakoupit prostřednictvím tohoto e-shopu www.hobbytec.cz 

Vybrané produkty dodáváme včetně montáže na klíč. Veškeré montážní úkony zajišťují výhradně naši zaměstnanci a to nejen v rámci celé ČR, ale také po celém území Slovenska. Více na www.hobbytec.sk Vybírejte z produktů světových výrobců z Japonska, USA, Izraele, Kanady, Německa, Slovenska, Turecka a Polska. A výběrové privátní značky One Trade®.
100% pokrytí<br />ČR a SR
100% pokrytí
ČR a SR
Regionální<br />zastoupení
Regionální
zastoupení
5x ocenění spolehlivá<br />firma roku
5x ocenění spolehlivá
firma roku

MenuX

InformaceX