informacecopy
Potřebujete poradit?
FB TW

Stavba pergoly a stavební zákon

Stavební zákon jasně upravuje, kdy mu stavba pergoly podléhá, a kdy nikoliv. Zjistěte, kdy je nezbytné obíhat úřady, a kdy lze pergolu postavit bez povolení.

Kdy stavba pergoly nepotřebuje povolení?

Nejprve začneme nejjednodušší situací, která souvisí s tím, že na danou stavbu nepotřebujeme jakékoliv povolení, stejně jako není třeba absolvovat zrychlené řízení v souvislosti s územním souhlasem. Vše upravuje §103 zákona č. 183/2006 Sb., který jasně říká, že povolení není třeba ve chvíli, kdy pergola a její zastavěný prostor nebude zabírat větší plochu, než je 25 čtverečných metrů. Orientačně jde tedy o velikost menší nebo stejnou, než je 5 x 5 metrů. Dále je třeba zohlednit také výšku. Bez povolení se obejdete ve chvíli, kdy nepřesahuje rovných 5 metrů.


Když je pergola větší, hovoří stavební zákon také jasně

A to v tom smyslu, že je již nezbytné požádat si buď o územní souhlas, nebo o rozhodnutí. V takových případech je nezbytné doložit i potřebnou dokumentaci. Stavba pergoly se neobejde bez toho, aby byly doloženy dokumenty:
 
  • Prokazující vlastnické právo
  • Souhlasná stanoviska dotčených orgánů
  • Stanoviska vlastníků dopravní a technické infrastruktury
  • Souhlasy osob s vlastnickými či věcnými právy
  • Popis záměru

Důležitou součástí vaší žádosti jsou i příslušné výkresy, které souvisí s tím, že stavba pergoly by měla být zakreslená v měřítku katastrální mapy, stejně jako by neměl chybět ani popis záměru, kde budou zohledněny všechny technické parametry.


Nejprve se ptejte

Když je vaším cílem stavba pergoly, která bude větší než výše uvedené hodnoty, je ideální nejprve navštívit příslušný stavební úřad. Je to právě ten, který vám může stavební zákon interpretovat srozumitelněji, stejně jako se jedná o instituci, která o vaší stavbě bude rozhodovat. S tím souvisí i to, že některé stavební úřady vzhledem k individuálnímu posouzení potřebují více informací, některé zase méně.Související články

Chci zpracovat nabídku

Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Váš formulář byl v pořádku odeslán.
Zpět na výpis článků

Možnosti platby

  • Dobírka
  • Bankovní převod
  • Platba přes PayPal
  • Okamžitá online platba
  • Nákup na splátky

VIP reference

Václav Postránecký
Pavel Šporcl
Dalibor Janda
Vítězslav Jandák
Petr Lessy
Michal Nesvatba
Skanska
Skupina ČEZ
Bauhaus
Globus
Položky označené (*) je nutné vyplnit.

Našim cílem je poskytnout Vám plnou škálu všech dostupných kvalitních variant řešení napříč celým segmentem pro dům a zahradu s ročím obratem více než 500 mil. Kč. Zároveň jako jední z mála umožňujeme prohlédnout si nejprodávanější vybrané výrobky na vlastní oči a porovnat je v největším showroomu - nacházejícím se jen 2km od Říčan u Prahy. Veškeré produkty můžete pohodlně zakoupit prostřednictvím tohoto e-shopu www.hobbytec.cz 

Vybrané produkty dodáváme včetně montáže na klíč. Veškeré montážní úkony zajišťují výhradně naši zaměstnanci a to nejen v rámci celé ČR, ale také po celém území Slovenska. Více na www.hobbytec.sk Vybírejte z produktů světových výrobců z Japonska, USA, Izraele, Kanady, Německa, Slovenska, Turecka a Polska. A výběrové privátní značky One Trade®.
100% pokrytí<br />ČR a SR
100% pokrytí
ČR a SR
Regionální<br />zastoupení
Regionální
zastoupení
5x ocenění spolehlivá<br />firma roku
5x ocenění spolehlivá
firma roku

MenuX

InformaceX