MagazínMontovaný dům Mini

Montované domy z panelů SIP představují možnost, jak bydlet rychle a platit málo. Rozuměj, platit málo vzhledem k znatelně nižším provozním nákladům domu vzhledem k zděné novostavbě.

18.9.2017
 
Montované domy z panelů SIP představují možnost, jak bydlet rychle a platit málo. Rozuměj, platit málo vzhledem k znatelně nižším provozním nákladům domu vzhledem k zděné novostavbě.
 


Bližší specifikace
 

Patrový dům Mini má čtvercový půdorys s délkou 7,75m, což představuje zastavěnou plochu o rozloze 60m2. Vzhledem k tomu, že se jedná o patrový dům i přes jeho menší základnu lze získat velkorysou užitnou plochu, která je v přízemí 46m2 a v patře 45m2. Schodiště je řešeno velmi účelně a úsporně. A proto montovaný dům Mini nabízí právoplatné 3+1.
 


Dispozice domu
 

Po vstupu do montovaného domu Mini domu se octnete v chodbě o půdorysu téměř 8,5m2. Oproti hlavnímu vstupu je toaleta. Vlevo od toalety je hlavní obytná místnost o rozloze skoro 30m2. A vpravo od toalety se nachází schodiště, kterým vstoupíte do patra. V patře se nachází dvě ložnice a koupelna na 45m2. Z obou ložnic je umožněn vstup na balkon.

 

Variabilita
 

Montované domy mají obrovskou výhodu ve své variabilitě. Po dohodě s projektantem lze upravit dispozici jednotlivých oken, dveří i celých příček, kdy jejich pozměněním lze získat zcela odlišný prostor. Upravený přesně na míru individuálních potřeb uživatele. Jestliže vám projekty námi nabízených domů z jakýchkoliv důvodů nevyhovují, jsme schopni zajistit také výstavbu zcela dle vašich individuálních požadavků.
 

Doba výstavby
 

Čekací doba na dům je zhruba 2-3 měsíce. Od objednávky domu je potřeba provést celou řadu úkonů. Po výběru domu se provádí stavební studie, v které lze upravit dispozice domu, podhledy, vybavení, elektro a vodo instalace, apod. Na základě stavební dokumentace je vytvořena individuální projektová dokumentace. V tomto časovém úseku je potřeba dokončit i stavební připravenost.
 

Stavební připravenost
 

Montované domy je potřeba umístit na zcela vodorovnou rovinu, aby byla zajištěna bezpečnost a bezproblémové jejich následné užívání. S tím také úzce souvisí životnost domu. Tuto rovinu zajistíme přípravou stavebních vrutů, základových pásů nebo ideálně pomocí betonové základové desky. V případě, že chcete dům podsklepit, je potřeba s projektantem připravit vhodné podklady pro další kroky ve stavební připravenosti.
 

Doprava
 

Po doložení stavební připravenosti je dům dopraven na určené místo, jako stavebnice složená na paletách. Pro jeho zdárný dovoz je potřeba zabezpečit možnost příjezdu nákladního automobilu na pozemek po zpevněné komunikaci.