informacecopy
Potřebujete poradit?
FB TW

Mobilní dům bez stavebního povolení

Při stavbě klasického domu se neobejdete bez řady administrativních formalit. Mnoho lidí proto napadá otázka, zde je možno postavit mobilní dům bez stavebního povolení. Jak to tedy je?

 

Co je to mobilní dům?

Nejprve je třeba si ujasnit, co to vlastně mobilní domy jsou. Jedná se o varianty, které mohou sloužit k plnohodnotnému bydlení, ale jako na klasické domy na ně není pohlíženo. Proto na ně často banky nedají ani klasické hypotéky, pouze ty americké, nebo spotřebitelské úvěry. Rozdělit je dnes můžeme do několika skupin, kam se řadí varianty, jako:

Uvést je třeba také to, že se mohou lišit i svou velikostí. Ty nejmenší nabídnou obytnou plochu o velikost okolo dvaceti čtverečných metrů, zatímco u těch největších platí, že jejich plocha může být až 120 metrů čtverečných.


Kdy je možné postavit mobilní dům bez stavebního povolení?

Taková možnost skutečně existuje, a týká se situace, kdy mluvíme skutečně o domu mobilním. Znamená to, že je osazen tažnou ojí, stejně jako pojízdnými koly. Lze tedy přijet, zapřáhnout ho a kamkoliv ho odvézt. Takový mobilní dům bez stavebního povolení skutečně lze postavit. Obvykle se jedná o jednu celistvou konstrukci, která je sama o sobě prostorem k bydlení. Takto je prodávána a takto je také kupována, stejně je takto také dopravována na příslušné místo určené k bydlení.


Ne všechny montované domy bez stavebního povolení postavíme

Nyní se podíváme také na druhou situaci. Když chceme montované domy bez stavebního povolení, nepodaří se nám to u takzvaných domů modulových. Nejde totiž o typický mobilní dům, a to z jednoho prostého důvodu. Tím důvodem je to, že ho nemůžeme tak snadno přemístit, jako v předchozím případě. Sice to lze, ale už je vyžadován například jeřáb a podvalník, pomocí kterého je konstrukce naložena a odvezena. Samotná konstrukce domu je sestavena z jednotlivých modulů, které do sebe zapadají a jsou k sobě pevně přišroubovány.


Chci zpracovat nabídku

Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Váš formulář byl v pořádku odeslán.
Zpět na výpis článků

Možnosti platby

  • Dobírka
  • Bankovní převod
  • Platba přes PayPal
  • Okamžitá online platba
  • Nákup na splátky

VIP reference

Václav Postránecký
Pavel Šporcl
Dalibor Janda
Vítězslav Jandák
Petr Lessy
Michal Nesvatba
Skanska
Skupina ČEZ
Bauhaus
Globus
Položky označené (*) je nutné vyplnit.

Našim cílem je poskytnout Vám plnou škálu všech dostupných kvalitních variant řešení napříč celým segmentem pro dům a zahradu s ročím obratem více než 500 mil. Kč. Zároveň jako jední z mála umožňujeme prohlédnout si nejprodávanější vybrané výrobky na vlastní oči a porovnat je v největším showroomu - nacházejícím se jen 2km od Říčan u Prahy. Veškeré produkty můžete pohodlně zakoupit prostřednictvím tohoto e-shopu www.hobbytec.cz 

Vybrané produkty dodáváme včetně montáže na klíč. Veškeré montážní úkony zajišťují výhradně naši zaměstnanci a to nejen v rámci celé ČR, ale také po celém území Slovenska. Více na www.hobbytec.sk Vybírejte z produktů světových výrobců z Japonska, USA, Izraele, Kanady, Německa, Slovenska, Turecka a Polska. A výběrové privátní značky One Trade®.
100% pokrytí<br />ČR a SR
100% pokrytí
ČR a SR
Regionální<br />zastoupení
Regionální
zastoupení
5x ocenění spolehlivá<br />firma roku
5x ocenění spolehlivá
firma roku

MenuX

InformaceX