informacecopy
Potřebujete poradit?
FB TW

Jak postavit zahradní skleník z polykarbonátu

Zapálený zahrádkář, ale například ani pěstitel kaktusů se neobejde bez pořádného skleníku. A jak postavit skleník? Možností je několik, ovšem jako nejvýhodnější finančně i technicky se jeví skleník z polykarbonátových desek.

Možnosti výplně zahradního skleníku:


Sklo nebo polykarbonát? 

Vzhledem k tomu, že polykarbonátové desky jsou mnohem lehčí než sklo, může být i celá konstrukce skleníku vyhotovena z tenčích profilových plechů. Polykarbonát také umožňuje ohýbání, tudíž lze pořídit i designově zajímavé skleníky. Silnější polykarbonátové desky mají lepší tepelně izolační vlastnosti, ovšem vyžadují silnější konstrukci.

Stačí si vybrat z nabídky e-shopů skleník, který bude vyhovovat Vašim potřebám – cenově, rozměrově i vzhledově. Možnosti jsou opravdu široké.

Skleník polykarbonátový Hobbytec   Skleněný skleník Hobbytec

Volba vhodného umístění skleníku

Hřeben skleníku by měl směřovat od jihu k severu, aby se dopoledne i odpoledne slunce opíralo o delší stranu skleníku a aby se sluneční energie využila na maximum. Ideální je samozřejmě rovina, ovšem pokud není jiná možnost, lze skleník postavit i ve svahu; budou ale nutné terénní úpravy.

Skleník by neměl být ničím zastíněn (stromy, budovy). Ale zároveň je lepší nějaké místo v závětří, aby byl chráněn před prudkým větrem. Neměl by stát blízko místa, kde si hrají děti (riziko úrazu, rozbití míčem apod.). Vhodné je umístění blízko zdroje vody, aby bylo zalévání co nejsnazší. Pokud je v plánu také osvětlení nebo elektrické vytápění, nezapomeňte na přívod elektrické energie. Také věnujte dostatek pozornosti výběru doplňků, polic a stolů či zavlažovacích vaniček

Elektrické vytápění skleníku Automatické otvírání skleníku Příslušenství a police do skleníku

Základy skleníku

Skleník ze skleněných desek vyžaduje vyrobení základů. Ideální je betonová základna, která nejenže zajistí stabilitu skleníku, ale také zabrání přístupu nezvaných návštěvníků, jako jsou krtci a hraboši. Skleníky z polykarbonátu po technické stránce obvykle betonové základy nevyžadují, to už je jen na Vás.

Dveře a okna

Při výběru dveří nezapomeňte, že by měly být dostatečně vysoké, abyste jimi prošli rovně bez hrbení, a dostatečně široké, abyste jimi projeli s kolečkem, jelikož při výměně zeminy je tento způsob nejpohodlnější.

Okna jsou důležitá pro zajištění větrání, aby se rostliny uvnitř nepřehřívaly. Pokud nemůžete ke skleníku chodit každý den, zvažte automatické otevírání oken.

Stavba skleníku

Stavba skleníku svépomocí zabere zhruba jeden den. Pokud využijete montážní služby prodejce, mají zkušení technici skleník postavený přibližně za tři hodiny.
  • Nejprve je třeba sešroubovat konstrukci čelních štítů a spojit je hřebenem.
  • Dále namontujeme další díly konstrukce dle přiloženého návodu.
  • Nakonec se osadí skleněné nebo polykarbonátové výplně.Chci zpracovat nabídku

Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Váš formulář byl v pořádku odeslán.
Zpět na výpis článků

Možnosti platby

  • Dobírka
  • Bankovní převod
  • Platba přes PayPal
  • Okamžitá online platba
  • Nákup na splátky

VIP reference

Václav Postránecký
Pavel Šporcl
Dalibor Janda
Vítězslav Jandák
Petr Lessy
Michal Nesvatba
Skanska
Skupina ČEZ
Bauhaus
Globus
Položky označené (*) je nutné vyplnit.

Našim cílem je poskytnout Vám plnou škálu všech dostupných kvalitních variant řešení napříč celým segmentem pro dům a zahradu s ročím obratem více než 500 mil. Kč. Zároveň jako jední z mála umožňujeme prohlédnout si nejprodávanější vybrané výrobky na vlastní oči a porovnat je v největším showroomu - nacházejícím se jen 2km od Říčan u Prahy. Veškeré produkty můžete pohodlně zakoupit prostřednictvím tohoto e-shopu www.hobbytec.cz 

Vybrané produkty dodáváme včetně montáže na klíč. Veškeré montážní úkony zajišťují výhradně naši zaměstnanci a to nejen v rámci celé ČR, ale také po celém území Slovenska. Více na www.hobbytec.sk Vybírejte z produktů světových výrobců z Japonska, USA, Izraele, Kanady, Německa, Slovenska, Turecka a Polska. A výběrové privátní značky One Trade®.
100% pokrytí<br />ČR a SR
100% pokrytí
ČR a SR
Regionální<br />zastoupení
Regionální
zastoupení
5x ocenění spolehlivá<br />firma roku
5x ocenění spolehlivá
firma roku

MenuX

InformaceX