NovinkyHobbytec kráčí směrem k soběstačnosti a elektrifikuje vozový park

Poté, co letos Hobbytec úspěšně uvedl na trh solární zahradní stavby, se pustil do dalšího projektu, který má za cíl šetřit přírodu s využitím obnovitelných zdrojů. Vedení společnosti se rozhodlo pro absolutní elektrifikaci vozového parku. Ta má nastat do dvou let.

"Společenskou odpovědnost vnímáme jako neodmyslitelnou součást naší firemní politiky a kultury. Proto jsme se rozhodli aktivně reagovat na celosvětové problémy jako jsou rostoucí ceny energií, znečišťování ovzduší a nedostatečné využití potenciálu obnovitelných zdrojů. V následujících měsících projde náš vozopark kompletní obměnou. Postupně pořídíme cca 50 elektromobilů," popisuje majitel a zakladatel společnosti, Miroslav Zelený. 

A to není vše. Díky vlastním solárním zahradním stavbám se Hobbytec stane zcela soběstačným. Elektromobily se budou dobíjet pomocí nových solárních přístřešků pro auto, které se umístí do výrobního závodu ve Všechromech i na ukázkové centrum v Říčanech u Prahy. Na obou místech budou zároveň k dispozici pro širokou veřejnost, a to zcela zdarma. 

Odpovědná výroba a ekologické produkty 

Hobbytec se dlouhá léta snaží snižovat uhlíkovou stopu. Každý rok modernizuje svůj výrobní závod o nové technologie a stroje. Velké investice mají za cíl zefektivnit produkci natolik, aby nezatěžovala přírodu. 

Letošní novinkou v nabídce jsou solární zahradní stavby. Pergoly, zimní zahrady a přístřešky pro auto odpovídají na trend využívání sluneční energie. Fotovoltaické panely byly zabudovány do zastřešení z bezpečnostního skla. Elegantní stavba svým výkonem nahradí fotovoltaiku na střeše běžného rodinného domu. 

Představení solárních zahradních staveb naleznete zde