VIP reference

Venkovní markýzy

Venkovní markýzy slouží k zastínění odpočinkových i užitkových ploch, předzahrádek a výkladních skříní. Markýza je vhodná na terasu i na balkon a vy tak budete chránění proti dešti. Nabízíme širokou škálu typů a barev látek, které jsou upraveny impregnací.
Čímž docílíme jejich stálé barevnosti, zvýšení odolnosti vůči nečistotám a plísním.
V současné době jsou nejoblíbenější tzv. terasové markýzy, které zajistí stín na terasách rodinných domků. 
V naší nabídce najdete kloubové, mechanické, boční, svislé, kazetové a výsuvné, ale také markýzy sklopné pro zastínění oken a prosklených ploch. Jsou vybaveny tradičním ovládáním na kličku nebo praktickým elektropohonem. 
Stránka 1 z 1
Přednosti a výhody markýz

Přednosti a výhody

Markýzy v sobě spojují jednoduchost, kvalitu i příznivou cenu a ochrání nejen proti slunečnímu svitu, ale i proti dešti a nepřízni počasí. Obvykle se umísťují na terasy, balkóny nad vchody nebo okna. V naší nabídce naleznete markýzy výsuvné, výklopné, samostatně stojící i svislé.

Technologie výroby

Konstrukci tvoří dvě boční konzole, mezi kterými je uchycen válec z pozinkované oceli pro navíjení látky. Na těchto konzolích jsou připevněna ramena zakončená výpadovým profilem s okapničkou určenou pro odtok dešťové vody. Rozkládací ramena jsou vyrobena ze speciální hliníkové slitiny a jejich vyložení je optimálně odstupňované.

Technologie výroby markýz
Snadnost montáže markýz

Snadnost montáže

Markýzy se většinou dodávají i s potřebnými komponenty pro upevnění ke zdi. To znamená s vruty, hmoždinkami, v některých případech i se šablonou pro přesné vyvrtání otvorů pro její bezpečné uchycení. Šikovní kutilové zvládnou instalaci hravě sami.

Markýzy na terasu

Markýza na terasu je praktickým i módním exteriérovým doplňkem, který nejenže poskytne stín i ochranu před deštěm při posezení na zahradním nábytku, ale také zmírní sluneční záření, které míří okny dovnitř domu. Hodí se obzvláště na západní strany pro odstínění popoledního a odpoledního slunce. Markýza venkovní se prodává v různých designových variantách. Co se týká zajištění stínu, dá se říct, že nahradí pergolu