VIP reference

Přístavba-zimní zahrada

Zimní zahrada může být součástí obývacího pokoje, místností určenou k celoročnímu obývání, střechou nad vnitřním bazénem či samostatnou zahradní stavbou. Vždy půjde o atraktivní součást vašeho bydlení: přístavba na terasu, přístavba k domu. Zimní zahrada je krásná, ale finančně náročná stavba-přístavba 20m2 jak na základy. I když u leckoho ještě přetrvává názor, že zimní zahrada je vlastně takový skleník s nábytkem, skutečnost je diametrálně jiná. Pravda je, že skleník je pratetou zimní zahrady, dnes se ale jejich poslání v mnohém liší. Pro skleník je důležitý maximální přísun slunečních paprsků, pro člověka výhled.
Náladu zahrady významně ovlivňuje její orientace: liší se podle toho, zda do zahrady svítí ranní, polední či odpolední slunce. Při výběru polohy zimní zahrady je proto třeba brát v úvahu dráhu slunce, plochý dopad paprsků a krátký sluneční svit v zimě. Východní poloha bude chráněna před silnými poledními paprsky, pozdě odpoledne zde však už může být chladno.
Stránka 1 z 1
VINDEMA 4,25x2,95 mVINDEMA 4,25x2,95 m
192 910 Kč 87 108 Kč
HAPPINA, se sklemHAPPINA, se sklem
247 492 Kč 197 994 Kč
VINDEMA MAXI 382x425cmVINDEMA MAXI 382x425cm
302 500 Kč 157 288 Kč
Umístění na jižní straně zajišťuje nejdelší dobu slunečního svitu po celý rok, nutností je však možnost větrání a stínicí technika alespoň pro střešní skla. í Zastínění a větrání je nezbytné u zimní zahrady. situované na západ, která bude přes léto nejteplejší místností v domě, protože odpoledne ji bude slunce vyhřívat přímo a večer zahřátý vzduch ještě více oteplovat. Nejméně častá je poloha na severní straně domu. Málo slunce, ale dobré, nestínící světlo.