informace
Zobrazit kategorie
Potřebujete poradit?
Při nákupu tohoto produktu získáváte slevu 1343 Kč na další nákup

Infrasauna SIRONA

54 087 Kč
44 765
36 996 Kč bez DPH

Nakupte u nás na splátky

HomeCreditEssoxCofidis
Výrobce:One Trade
Dostupnost:Na dotaz
Záruka:2 roky

INFRASAUNA SIRONA - infrakabina až pro 4 osoby

Hledáte prostornou infrasaunu až pro 4 osoby?
Infrasauna SIRONA  nabízí velký prostor a úžasný výkon osmi karbonových infrazářičů o celkovém výkonu 2 365 W.

Užijte si skvělé pohodlí!

PARAMETRY INFRAKABINY SIRONA:

 • SAUNA AUDIO systém – AUX, CD, FM, Mp3
 • boční prosklení infrakabiny pro maximalizaci osvětlení
 • 6mm čiré temperované sklo
 • ionizátor kyslíku
 • výkon infrazářičů 2365 W
 • 10x karbonový infrazářič
 • exteriér z kanadského jedlovce
 • interiér z kanadského jedlovce
 • sauna systém: CD, MP3, radio FM

Rozměry: 175x120x190 cm

PARAMETRY NAŠICH INFRAČERVENÝCH ZÁŘIČŮ

 • napětí 230V/50Hz
 • výkon 0,01w/cm2 -0,5w/cm2
 • povrchová teplota 85°C
 • specifikace - velká plocha
 • síla panelu 5 mm
 • stupeň odolnosti proti ohni 94V0
 • křivka sestupní teploty - stabilní, hladká
 • infračervená střídavá frekvence 98%
 • údržba - snadná, bezúdržbové

 

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI STANDARDNÍ SAUNOU A INFRASAUNOU SIRONA?
Zejména v rychlosti ohřevu a hloubky průniku tepla do lidského těla. Infrazáření je označováno za jakéhosi „domácího lékaře“. I díky tomu je soustu infrasaun používáno k rehabilitacím, po sportovních výkonech i ve zdravotnictví.
Hlavním rozdílem je tedy rychlost nahřátí zářičů. Zatímco klasická sauna se ohřívá cca 30-40 minut, infrasauna potřebuje cca 4 minuty do provozní teploty. Ušetříte čas i peníze. Model infrasauny SIRONA obsahuje karbonové zářiče o výkonu 2 700W, což je opravdu dostatečné i na tak prostornou saunovou kabinu.

I infrasaunu SIRONA můžete umístit do interiéru, kamkoli se Vám bude hodit. Bez větších problémů ji můžete přemístit z místa na místo. Spotřeba energie je díky karbonovým zářičům sauny velmi nízká, tedy se o zvýšené náklady nemusíte bát.

INFRASAUNA SIRONA OBSAHUJE IONIZÁTOR KYSLÍKU
Infrasauna SIRONA je rovněž vybavena systémem kyslíkové ionizace. Ionizátor kyslíku tvoří anionty o záporném náboji, které zvyšují kvalitu vzduchu v infra kabině. Vůní i kvalitou může takto obohacený vzduch připomínat vůni vysokohorského nebo mořského prostředí. Jestliže trpíte chronickou rýmou, astmatem, alergií nebo jinými respiračními onemocněními, naše infrasauna Vám může významně pomoci. Samozřejmě se o vhodnosti poraďte s Vaším lékařem.

 

BUĎTE ZDRAVĚJŠÍ A ŠTÍHLEJŠÍ S INFRASAUNOU SIRONA
Saunování a infrasaunování zejména je vhodným a účinným doplňkem redukčních diet i detoxikačních kůr, jako podpůrný doplněk. Po půlhodině v infrasauně spálíte cca 700 kalorií! Pocením a prohřátím organismu se tělo zbavuje škodlivých látek, tuhosti v zádech a bolestí kloubů. Vaše svaly zregenerují, uvolní se a odpočinou si, stejně jako Vaše psychika.

Jestliže jste příznivci klasických saun, infrasauna Vás mile potěší, zejména rychlostí náhřevu do provozní teploty. Sotva stihnete zapnout tlačítko, už můžete relaxovat a užívat si rychle se zvyšující teplotu. Infrasauna je zcela nový a zcela stejně účinný koncept jako klasická sauna – je to dokonalá odpočívárna, která rapidně zlepšuje lidské zdraví!

Naše infrasauny, respektive jejich sálavé teplo, funguje při bezpečných teplotách 41-57 °C, dochází totiž k prohřátí nejen na povrchu kůže, ale přímo zevnitř tkání. Prohřátí je tedy rychlejší a účinnější. Model infrasaun SIRONA je navíc velmi prostorný, ale přesto účinný díky zesíleným zářičům o celkovém výkonu 2 365 W.

Naše akurátně nastavené infrazáření poskytuje bezpečné, efektivní, sálavé teplo, podobné slunečnímu. Sálavé teplo je více efektivní, protože vás prohřeje, ne tak vzduch. Vaše tělo přímo absorbuje maximálně 93% tepla produkovaného infraohřívačem.
Naše infrasauna je z energetického hlediska velmi úsporná, přibližně stejné množství energie, které spotřebuje fén nebo toustovač. Na rozdíl od klasických saun, které potřebují 30-60 minut na nahřátí, naše sauna potřebuje pouze 5-10 minut.
Naše infrasauny operují za mnohem nižších teplot (41-51°C) než klasické sauny. Její sálavé teplo pronikne hlouběji, zhruba 3,7 cm pod pokožku, přičemž efekt pocení je 2-3x
vyšší než u běžných saun.

Proč právě infrasaunu ?
- Velmi pokročilý design, stavebnicová konstrukce infrasauny, která může být velmi rychle nainstalována.
- Efektivní výhřevný systém.
- Nižší povrchová teplota je bezpečnější pro krevní oběh.
- Efektivnější hospodaření s el. energií.
- Rovnoměrná vnitřní teplota.
- Vyšší sálavost tepla, pronikajícího hlouběji do těla.
- Podpůrné komponenty mohou vaše posezení učinit ještě příjemnějším.
- Generuje infračervené paprsky převážně mezi 5,6-15 mikronů.

O našich infračervených paprscích:
Kompletní spektrum slunečního světla se skládá z viditelných a neviditelných paprsků. Viditelné paprsky jsou červené, oranžové, žluté, zelené, indigo, modré a fialové, známé jako barvy duhy. Neviditelné paprsky jsou Ultrafialové, X-paprsky, Gama, Kosmické, Mikrovlnné, Dlouhé vlny, Elektrické a infračervené.

Elektromagnetické vlny mezi viditelným světlem a mikrovlnným se nazývají infračervené vlny. Vlnová délka infračervených vln se nachází ve škále 0,76 – 1,000 mikronů. Infračervené paprsky mají různé vlnové délky a jsou rozděleny na blízké infračervené (0,75-1,5 mikronů), střední infra-červené (1,5-4 mikronů) a vzdálené infračervené (4-1,000 mikronů). Nejvíce zaznamenatelné jsou vzdálené infračervené vlny :

Záření: Vzdálené infračervené paprsky září nebo vychází z lokálního zdroje.

Pronikání: Jinak než viditelné světlo, vzdálené infračervené paprsky mohou hluboko pronikat do kůže a tkání – přibližně 3,5-7cm.

Resonance: Vzdálené infračervené paprsky přirozeně generují teplo, a to prostřednictvím tělesných molekul, které rychle vibrují proti sobě.

Další informací je , že přirozená frekvence rezonujících molekul vody a organických látek se pohybuje ve frekvenčním spektru vzdálených infračervených paprsků
o vlnové délce 5,6-15 mikronů. To znamená, že voda a organické látky snadněji absorbují energii se vzdálených infračervených paprsků. Vzhledem k tomu, že se jedná o jejich resonanční frekvenci, vibrují energicky v dané frekvenci a stávají se tak vysílačem i přijímačem této frekvence.
Vzhledem k tomu, že uvnitř našeho těla je více vody než na jeho povrchu, pronikají vzdálené infračervené paprsky do těla v hloubce 3,75-7 cm.

Jaká je vůbec infračervená sauna?
Infrasauna se liší od standartních saun, které vytáhnout pot z těla. Vzdálená infračervená energie proniká do těla v hloubce 7 cm a vytlačí pot z těla. Jak je tělo ohříváno zevnitř ven, zároveň se z těla začnou odplavovat toxiny. Teplota infračervené sauny se pohybuje od 32-49 °C, na rozdíl od tradiční sauny, jejíž teplota se pohybuje od 82-104 °C. Avšak navzdory nižší provozní teplotě se budete více potit v infrasauně, jelikož infračervená teplota proniká do těla mnohem pomaleji. Tuk v těle se začne rozpouštět při teplotě 37,8 °C, a krevním řečištěm se dostává z těla, přičemž dojde k úbytku váhy. A i při nižších teplotách dochází v infrasauně k rapidnímu vylučování toxinů z těla a tím k celkové detoxikaci.

BLAHODÁRNÉ ÚČINKY INFRASAUN :

Detoxikace
Dojde ke stimulaci těla, při které se uvolní v tuku obsažené toxiny, těžké kovy a ostatní toxické chemikálie, které se póry vyloučí z těla efektněji, než jakoukoliv jinou teplotní terapií nebo cvičením. Bylo zaznamenáno, že po absolvování pobytu v infrasauně došlo ke zmírnění příznaků lupénky.
Seznam toxických látek, které se během pobytu v sauně vyloučí z těla : rtuť, olovo, měď, kadmium, magnesium, sodík, chlór, arsen, nikl, benzeny, toxiny z užívaných drog, anestetika, cholesterol, moč, nikotin, sulfáty.

Podpora imunitního systému
Běžný pobyt v infrasauně způsobí zvýšení tělesné teploty o 1-3 °C. Horečka je přirozenou ochranou proti bakteriím, mikrobům a následné infekci. Tento vedlejší efekt způsobí urychlenou produkci bílých krvinek v morku kosti, a obranných T buněk. V konečném důsledku dojde k *nastartování* imunitního systému a usmrcení škodlivých mikrobů v těle.

Odstranění stresu
Trvalé přetížení autonomního nervového systému vede k velkému stresu, což může vést k chronickým onemocněním organismu. Během pobytu v infrasauně se uvolní cévy a zlepší se cirkulace krve, čímž dojde ke snížení stresu.

Redukce váhy
Ačkoliv váhový úbytek způsobený pocením se brzy opět dorovná. Zvýšením průtoku krve v cévách se z těla odplaví tělesný tuk v hodnotě 600 kcal, a to již během jednoho pobytu v sauně. Snížením těžkých kovů v těle se vyrovná metabolická nerovnováha, která způsobuje špatné zažívání a váhový přírůstek. Zároveň, snížení toxinů, obsažených v tělesném tuku umožní snadnou redukci váhy.
Někteří příznivci infrasauny prohlašují, že 15 minutový pobyt v sauně má stejný účinek jako půlhodina pádlování nebo běhu. Zlepšení průtoku krve orgány a endokrinními žlázami urychlí metabolický proces, zvýšení spalování kalorií .
Protože se tuk stává vodou rozpustný při teplotě 43 °C, dojde k vyloučení podkožního tuku spolu s potem a toxiny. Stejně jako při 3- 10 km běhu.

Utužování kardiovaskulárního systému
Lidské tělo se bude snažit během zvyšování okolní teploty přirozeně snižovat svoji vnitřní teplotu. Toto probíhá rozdělením distribuce krve z vnitřních orgánů směrem k podkoží, a to prostřednictvím cévního systému. Tímto dojde ke zvýšení srdečního rytmu, výkonu srdce a zlepšení metabolismu.

Celulitida
Celulitida vypadá jako gelová substance, tvořená tukem, vodou a odpadními látkami, které jsou jakoby uchyceny v kapsičkách pod kůží. Účinné pocení má význam pro odstranění toho druhu nečistot z podkoží. Nejvyššího efektu při odstraňování celulitidy dosáhnete kombinací infrasauny, vhodné diety a masáží.

Úleva od bolesti
Pravidelné používání infrasauny eliminuje artritickou bolest, svalové napětí, bolest v ramenou, krční i bederní páteře a urychluje regeneraci jizev po operaci. Rapidně zvyšuje hojivý proces jakéhokoliv neinfekčního onemocnění.

Pročištění kůže a omlazení
Během pobytu v sauně se otevřou kožní póry a dojde k vyloučení nečistot, kožního tuku a nečistot z make-upu. Navíc dojde ke zlepšení stavu aknózní pleti, eliminaci vyrážek, spálenin, ekzémů a lupénky. Jizvy a dokonce i ty keloidní mohou postupně ustupovat.

Zvýšené vylučování
ACTH, GH, Endorfinů, LF/FSH, Prolactinu, Renin-Angiotensinu a Aldosteronu. Ve všech případech velmi pozitivní efekt.

Protirakovinná terapie
Někteří zastánci sauna terapie tvrdí, že ”hypertermie je velmi dobře prozkoumaná terapie při léčbě rakoviny.” Dále prohlašují, že vysoká teplota může vyselektovat abnormální buňky, a že nádory nejsou schopny odolat takové teplotě.


Informace o použitém dřevu

Hemlock - severoamerický (kanadský) jedlovec
Severoamerický hemlock je stabilní, tvrdé dřevo s nízkou objemovou srážlivostí, nízkou úrovní nabobtnání, kroutivostí a nízkým stupněm deformace. Po vysušení a provozu v sauně dřevo ztmavne, avšak poté zůstává stálobarevné. Hemlock má také vysokou přilnavou sílu, trvanlivost a pevnost.
Dřevo má bohatou a jednotnou texturu, přímou a čistou vazbu a letokruhy, hladké a přesné obrysy. Tonus a lesk jsou rovnoměrně rozloženy. Jeho barevnost se pohybuje od krémově bílé po světle žlutou. Dřevo je bez zápachu nebo pryskyřice. Tyto parametry jsou srovnatelné s červeným cedrem.

Použití : infrasauna se převážně používá v hotelových zařízeních, bytech, rekreačních střediscích, pečovatelských domech, salonech krásy, nemocnicích, atletických tréninkových centrech a domácnostech.

Doporučení
Nastavte teplotu ve vaší sauně podle individuálních potřeb a zdravotního stavu. Ideální teplota se pohybuje mezi 40-60 °C. Toto sálavé teplo proniká do hloubky až 3,75 cm pod povrch kůže, a dochází k pocení, které probíhá ve 2-3 cyklech.
Tradiční sauny spoléhají na teplo z el. kamen, které ohřeje vzduch až na 105°C, což může způsobit 2-3 násobnou spotřebu el. energie. Z hlediska efektivity musí být takto vytvořené super horko udržováno v uzavřeném prostoru sauny, což má za následek tíživé a dusivé prostředí. Na rozdíl od naší infrasauny, která umožňuje cirkulaci čerstvého vzduchu a maximální komfort.

Doporučená maximální délka pobytu v infrasauně je 30 minut.

Tento typ lze dodat i ve variantě CEDR, pro bližší informace nás prosím kontaktuje na tel. 840 810 810.

 


Položky označené (*) je nutné vyplnit.

Napsat dotaz na prodejce

Napsat uživatelské hodnocení

Ohodnoťte produkt:

Vložit nový komentář

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru na konkrétní produkt. Děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Alternativní zboží

Chyba!
Je nutné zvolit parametry produktu.
Položky označené (*) je nutné vyplnit.

Kvalita světových značek

Našim cílem je poskytnout Vám plnou škálu všech dostupných kvalitních variant řešení napříč celým segmentem pro dům a zahradu s ročím obratem více než 500 mil. Kč. Zároveň jako jední z mála umožňujeme prohlédnout si nejprodávanější vybrané výrobky na vlastní oči a porovnat je v největším showroomu - nacházejícím se jen 2km od Říčan u Prahy. Veškeré produkty můžete pohodlně zakoupit prostřednictvím tohoto e-shopu www.hobbytec.cz 

Vybrané produkty dodáváme včetně montáže na klíč. Veškeré montážní úkony zajišťují výhradně naši zaměstnanci a to nejen v rámci celé ČR, ale také po celém území Slovenska. Více na www.hobbytec.sk Vybírejte z produktů světových výrobců z Japonska, USA, Izraele, Kanady, Německa, Slovenska, Turecka a Polska. A výběrové privátní značky One Trade®.
100% pokrytí<br />ČR a SR
100% pokrytí
ČR a SR
Regionální<br />zastoupení
Regionální
zastoupení
5x ocenění spolehlivá<br />firma roku
5x ocenění spolehlivá
firma roku

Aktuality

Hliníková pergola série MLR je nyní o 21 % levnější

10.12.2016

Samonosná hliníková pergola nyní už od pouhých 90 357 Kč.

Tipy na vánoční dárky pro celou rodinu

2.12.2016

Nevíte si rady s dárkem pro své bližní? Máme pro vás pár tipů na dárky pro muže, ženy, mámu, tátu, dědečka s babičkou...

Zobrazit všechny aktuality

MenuX

InformaceX